Sarımsak tohumu

Sarımsak tohumu

Sarımsak Tohumu

Ilıman iklimlerde yetişen sarımsak ekimi için sarımsak tohumu bulmak isteyenlere ekim ve tohum temini açısından destek veriyoruz.

Dikim işleriyle uğraşıyorsanız ve bir dikim alanınız varsa satın alabileceğiniz sarımsak tohumu seçeneklerini size sunuyoruz. İyi bir yetiştiriciyseniz kaliteli mahsül üretiminin ne kadar emek istediğini de biliyorsunuzdur. Tamamen kendi özel ekim alanınıza uygun aralıklarla dikimi yapılacak olan sarımsak tohumları, makine ve elle dikilmektedir. 10 cm aralıklarla dikimi yapılan bu ürünler, 15 cm derinliğindeki toprağa gömülerek ekilebilir.

Sarımsak tohumu bulma konusunda çok araştırma yapmanız normaldir. Çünkü sarımsağın tutması için kullanılan toprağın kalitesi, gübrenin kalitesi ve diğer detaylar göz önünde bulundurulmaktadır. Hibrit tohum kullanarak ekim yaptığınız alan ve yetiştirme alanınızda aynı organikliğe sahip olmalıdır. Bu yüzden her türlü durumda önemli olan tohum kullanımı ve ekim süreçleriyle ilgili detaylı bilgiyi edinmeden bu tür işlemlerin yapılması sonuçsuz kalabilir.

Sarımsak kullanmak suretiyle ektiğiniz tohumlar, labaratuvar kontrolleri yapıldıktan sonra saflığını kanıtlanmış sertifikalı tohumlar olarak tarafınıza gönderilmektedir.

Sarımsak Tohumu Ne Zaman Ekilir?

Ektiğiniz sarımsak tohumu Ekim ve Kasım aylarında dikimlenir. Sonrasında da sarımsağın hasadı Haziran ayında yapılmaktadır. Şubat Mart aylarında da dikim yapabilirsiniz. Bu durumda Temmuz sonunda hasat edilebilir. Her 1000 metrekarelik alan için 1200 kg civarında yaş ürün ortama çıkması mümkün olmaktadır. 1 haftalık kurutma sonrasında sarımsaklar 900 kg civarında depolanabilir hale gelecektir. 1 yıl boyunca saklanabilen ve tazeliğini koruyan Taşköprü sarımsağı tohumu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sarımsak Tohumu Neden Yok?

Dikim yapmak isteyenler için önemli olan tohum satışları her zaman güvenilir olmayabilir. Bu yüzden güven içinde atın alacağınız sarımsak tohumu Taşköprü’nün kendine has doğası dışında pek de verimli bir sonuç vermeyecektir. Bu yüzden piyasada bulunan tohumlar Çin sarımsağı olduğu için bu yönde mahsül elde etmek isteyenlere hitap etmektedir. Sarımsak tohumu siparişi için istediğiniz sarımsak türünü belirttiğinizde ekim ve hasat konusunda bulunduğunuz bölgenin iklimine göre önerilerde bulunabiliriz. Ancak orijinal tohumdan ekim yapsanız bile Taşköprü’de yetişmeyen sarımsaktan aynı etkinin alınması mümkün olmayacaktır.